اخبار

تولید پراید آخر سال ۹۷ متوقف می شود/ هر کس حواله ۲۰۰۸ خریده سرش کلاه رفته است
شرح کوتاه: نعمت زاده درباره تولید پراید و ادامه تولید آن تصریح کرد: در شروع دولت بیش از ۷۰ درصد تولید ساپیا پراید بود، اما سال گذشته به ۳۴ درصد کاهش یافت و امسال به ۲۸ درصد کاهش خواهد یافت.
تولید پراید آخر سال ۹۷ متوقف می شود/ هر کس حواله ۲۰۰۸ خریده سرش کلاه رفته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تکمیل 6 هزار واحد صنعتی که پیشرفت بالای 6٠ درصد دارد در سال جدید خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از میزان، محمدرضا نعمت زاده در نشست خبری روز ملی صنعت و معدن گفت: با توجه به اهمیت اشتغال و خط مشی اقتصاد ایران پیش بینی میشود در سال جاری در بخش صنعت،معدن و تجارت بالای 4٠هزار شغل ایجاد شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در سال جاری حدود 6 هزار طرح نیمه تمام که بالای 6٠درصد پیشرفت دارند تکمیل خواهد شد.
محمدرضا نعمت زاده در ارتباط با قرارداد ایدرو و رنو گفت: در این قرارداد نیاز به دقت بوده و ایران در گذشته با شرکت رنو همکاری داشته بنابراین ما بیشتر حساسیت نشان می دهیم.
وی گفت: از سوی دیگر ایران از رنو درخواست کرده که قطعه سازان ایرانی را به کل زنجیره تامین قطعات جهانی خود متصل کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: شرکت رنو حدود 30 قطعه ساز ایرانی را تایید کرده، که به زنجیره تامین قطعات رنو در دنیا افزوده شوند البته وزارت صنعت در تلاش هست که این سهم را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: در هفته جاری هم هیئتی به ایران می آیند که مباحث را دنبال کنند؛ طبق قرارداد قرار بود اواخر سال گذشته نهایی شود ولی من فکر می کنم تعجیل صورت نگیرد بهتر باشد تا به تفاهم کامل با حفظ منافع کشور برسیم. نعمت زاده درباره تولید پراید و ادامه تولید آن تصریح کرد: در شروع دولت بیش از 70 درصد تولید ساپیا پراید بود، اما سال گذشته به 34 درصد کاهش یافت و امسال به 28 درصد کاهش خواهد یافت.
وزیر صنعت در ارتباط با زمان پایان تولید پراید، خاطر نشان کرد: با استانداردهایی که سال اینده اجرایی خواهد شد خود به خود پراید از چرخه خارج خواهد شد و این بخاطر خود پراید نیست بخاطر استانداردهای اجباری است که در سال آینده ارتقاء خواهد یافت، بنابراین من فکر می کنم آخر عمر پراید از لحاظ تولید آخر سال 97 خواهد بود.
وی با اشاره به خرید و فروش حواله های خودرو پژو 2008 در فضای مجازی تصریح کرد: هر کس حواله 2008 خریده سرش کلاه رفته و شرکت مربوطه برای جلوگیری از تقلب، پژو 2008 را تنها به کسی که ثبت نام کرده تحویل داده خواهد شد. نعمت زاده در ادامه در مورد اقدامات انجام گرفته در وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از ادغام این وزارت خانه اظهار کرد: در مورد صنعت و معدن باید یکجا تصمیم گیری شود، در مورد تجارت هم باید گفت که بخشی از صنعت است و صنعت نیز بخشی از تجارت محسوب می شود که برای حمایت از تولید، ادغام اینها به جا بوده است.
وی همچنین از ارایه پیشنهادی به دولت برای اصلاح برخی موارد مربوط به قانون انتزاع بخشی از وظایف وزارت صنعت به وزارت کشاورزی خبر داد. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شورای رقابت به اشتباه از دولت قبل وارد کار قیمت گذاری خودرو شد و مسئولین این شورا سختشان است که این روال را تغییر دهند
وی با انتقاد از قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت، خاطر نشان کرد: دلیلی ندارد قیمت خودرو به صورت سوری تعیین شود و عده ای نیز از این کار منتفع شوند، شورای رقابت در برخی موارد این سیاست را پذیرفته ولی اصولا این شورا باید سیاست قیمت گذاری را مشخص کند و قیمت خودرو باید توسط واحد تولیدی مشخص شود.
نعمت زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر قرارداد عظیم خودرو و زاگرس خودرو که این شرکت به عظیم خودرو واگذار می شود یا کلا منتفی شده است؟ تصریح کرد: این ٢ شرکت خصوصی بوده و عظیم خودرو اعلام کرده که شرکت زاگرس خودرو را خریداری کرده و در آینده با یکی از شرکت های خودروساز خارجی به سرمایه گذاری و تولید مشترک می پردازند.

ارسال نظر